Aukštos kokybės medžiagos

PREMIÈRE juvelyrikos gamybai naudojamos yra tik aukščiausios kokybės medžiagos:
  • Auksas yra užsakomas luitais ar granulėmis iš Vokietijos nacionalinio banko;
  • Brangakmeniais yra gaunami iš Antverpeno (Belgija) deimantų biržos. Bendradarbiaujame tiesiogiai su briliantų rinkos lyderiais "De Beers" (veikiantys nuo 1888 m.);
  • Augintus ir sintetinius akmenis gauname iš Ženevoje (Šveicarija) daugiau nei 20 m. veikiančios laboratorijos;
  • Aukso emalį užsakome iš emalio gamybos lyderės Prancūzijoje, veikiančios jau daugiau nei 150 m.;
  • Unikalių juvelyrinių medžiagų pargabename iš tarptautinių ir prestižinių juvelyrikos parodų, vykstančių Italijoje, Stambule bei Vokietijoje.

Kompanijoje daug dėmesio yra skiriama briliantų atrankai. PREMIÈRE briliantų ekspertai remiasi pasaulinio lyderio GIA (Amerikos gemologijos instituto) sukurtais globaliais standartais ir mokymais, nusakančiais briliantų vertę. Standartų rinkinys vadinasi 4C. Pastarasis apima: spalvą, švarumą, briaunavimą ir svorį karatais.

1. FORMA (angl. cut)

Siekiant tobulybės, ne svorio

Deimanto grožis bene daugiausiai priklauso nuo jo briaunavimo.  Briaunavimo vertė nustatoma pagal brilianto proporcijas, simetriją ir poliravimą. Net jei gamta dovanoja deimantui švarumą, karato svorį ir spalvą, tik patyrusio specialisto rankos suteikia akmeniui brilianto ugnį, tobulumą ir švytėjimą. Tik tada, kai deimanto briaunos yra taisyklingos, šviesa jo viduje žaidžia taip, lyg spindėjimas kiltų iš paties akmens.
PREMIÈRE renkasi tokius deimantus, kurie verčiau švyti efektingai, net jei apdirbimo metu ir prarandama daugiau akmens svorio.

2. Spalva (angl.color)

Vertingosios D, E, F

Briliantai turi būti skaidrūs. Kuo mažiau spalvotų inkliuzų akmenyse, tuo jie vertingesni. Tuo tarpu visiškai skaidrūs briliantai yra išties reti. Briliantų spalva yra vertinma D – Z skalės pagalba, kuri yra paremta akmens skaidrumo laipsniu.

PREMIÈRE savo papuošalams renkasi D, E, F kategorijos briliantus, kurie yra itin reti ir vertingi. Kliento prašymu galima naudoti ir G, H ar net I spalvą, žemesnės kategorijos briliantų inkrustuoti nepatariame.

Prabangūs spalvoti briliantai yra labai reti ir vertingi, jų kiekis sudaro tik 10 proc.visų natūraliai gamtoje randamų briliantų. Išskirtinai reti yra geltoni, rožiniai ir mėlyni deimantai. Jų kokybė yra vertinama atvirkščiai, pagal spalvos intensyvumą – kuo ryškesnis yra deimantas, tuo jis vertingesnis.

Spalvos skalė:
            D – tobulai baltas+ (angl. EXC. WHITE+)
            E – tobulai baltas (angl. EXC. WHITE)
            F – labai baltas+ (angl. RARE WHITE+)
            G – labai baltas (angl. RARE WHITE)
            H – baltas (angl. WHITE)
            I/J – baltas su silpnu atspalviu (angl. SLIGHTLY TINTED WHITE)
            K/L –baltas su atspalviu (angl. TINTED WHITE)
            M/Z – gelsvo atspalvio (angl. TINTED COLOUR)

3.Švarumas (angl.clarity)

Švarus žiūrint plika akimi

Briliantų kokybė yra identifikuojama ir pagal jų švarumą, kuris nustatomas pagal inkliuzų, esančių akmens viduje, kiekį ir dydį. Inkliuzai dažniausiai yra neįžiūrimi plika akimi. Jie yra lyg natūralūs deimanto gimimo ženklai: žiūrint per mikroskopą ar padidinamąją lupą, akmenų viduje matomi maži natūralūs kristalai, dėmės ar įtrūkimai.

Specialistai apibrėžia deimanto vertę pagal švarumo skalę. Gemologas būtinai įvertins akmens inkliuzų dydį, poziciją, spalvą ir bendrą jų kiekį. Briliantai, neturintys inkliuzų, laikomi nepriekaištingai skaidriais (IF), ar skaidriais (F).

Viską įvertinus, kuo daugiau inkliuzų ir kuo jie didesni, tuo žemesnei skaidrumo skalės kategorijai priklauso deimantas. PREMIÈRE renkasi aukštos skaidrumo klasės briliantus, kurių inkliuzai yra nematomi, arba gali būti matomi tik per didinančią lupą (iki VS2 - SI1).

Švarumo skalė:
  • LC (IF) – (angl. flawless) tobulai skaidrus briliantas.
  • VVS1/VVS2 (angl. very very slightly included) – kristalai, dėmės ar įtrūkimai matomi tik per 10 kartų didinančią lupą ir tik patyrusio gemologo.
  • VS1/VS2 (angl. very slightly included) – defektai matomi per 10 kartų didinančią lupą, plika akimi dar nepastebimi.
  • SI1/SI2 (angl. slightly included) – defektus plika akimi gali pastebėti tik patyręs gemologas.
  • P1/P2/P3 (angl. included – eye visible inclusions)– aiškiai matomi defektai, juos gali pastebėti kiekvienas.
4. Svoris karatais (angl.carat)

Ne visi briliantai yra lygūs

Brilianto svoris yra matuojamas karatais. Karato svoris dažniausiai yra išreiškiamas taškais. Kiekvienas karatas yra lygus 100-ui taškų ar 1/5 gramo.

Dideli deimantai yra vertingesni, nes yra retai randami gamtoje. Tačiau net tokio pat svorio deimantų vertė gali stipriai svyruoti, priklausomai nuo jų proporcijų ir formos. Taigi vien deimanto svoris yra nepakankamas deimanto vertės rodiklis. Tik formos, spalvos, švarumo ir karato svorio kompleksas gali apibrėžti brilianto kokybę ir grožį.
DOVANOJAME JUMS
-30 % NUOLAIDĄ
Prenumeruokite naujienlaiškį ir iškart gaukite 30 % nuolaidą mūsų prekėms. Pasiūlymas galioja perkant internete bei mūsų parduotuvėse, tik nenukainotoms prekėms.
Pasiūlymas negalioja prabangiems papuošalams, Celebration žiedams ir užsakomoms prekėms.
Prenumeruoti