Renkatės vestuvinius žiedus? Kaip surasti balansą tarp kokybės, estetikos ir kainos

Renkatės vestuvinius žiedus? Kaip surasti balansą tarp kokybės, estetikos ir kainos
Jūsų nuoširdi konsultantė - Viktorija Jonutytė, PREMIÈRE juvelyrikos namų kūrybos vadovė Vilniuje nuo 2010 m.
 
Man vestuviniai žiedai visada siejosi su magija, juk jie simbolizuoja amžinąjį pažadą – neturėdami nei pradžios, nei pabaigos taško, jaunųjų meilę jie sujungia visam gyvenimui. Kad Jūsų žiedai įvykdytų šią misiją, jie turi būti atsparūs laikui ir aplinkos poveikiui Deja, neretai būtent vestuvinių žiedų išsirinkimas tampa sudėtingu ir ilgu procesu. Tai taip atsakinga – juk vestuvinius žiedus nešiosite 24 val. per parą, 7 dienas per savaitę ir, greičiausiai, jau nenorėsite jų keisti. Taigi tampa labai svarbu, kad žiedai aitiktų ne tik Jūsų estetikos suvokimą, bet ir gyvenimo būdą bei, žinoma, biudžetą. 
 
Žinokite, kiek norite išleisti
 
Jūs susidursite su svaiginančiu kiekiu pasiūlymų, kuomet rinksitės vestuvinius žiedus. Turėkite kainos ribas galvoje. Tilpimas į tam tikrus parametrus padės pardavėjui ar juvelyrui pasiūlyti tinkamus žiedus, kurie tilptų į Jūsų nusistatytą biudžetą ir atmesti netinkančius - taip sutaupysite marias laiko. Planuoti padės, jei išmoksite apsiskaičiuoti 1 gramo įkainį – Lietuvoje įprasta pirkėjus vilioti nuolaidomis iki 70 %, tačiau net ir po jų vidutiniškai Lietuvoje klasikinių žiedų gramo kaina vistiek lieka apie 50 – 60 eurų. Ypatingi žiedai gali kainuoti ir 90 eurų už 1 g ar net daugiau. užsienietiški prekių ženklai – brangesni bent 30 proc. Deformavimuisi atsparių žiedų pora turi sverti daugiau nei 5 g, taip pat nesirinkite siauresnių nei 2,5 mm žiedų. 

Apibendrinant, dažniausiai klasikiniams vestuviniams žiedams jaunavedžių poros skiria nuo 300 iki 600 eurų už porą, išskirtiniams - nuo 600 iki 1000 eurų, o puoštiems didesniu kiekiu briliantų ar emaliu ir kitomis prabangiomis medžiagomis - nuo 1000 eurų dviems žiedams.
 
Nusistatykite, kokią juvelyriką jau nešiojate
 
Ar jūsų juvelyrinių dirbinių dėžutėje dominuoja klasikinis, ar modernus stilius? Ar baltos, geltonos, o gal rausvos spalvos metalai vyrauja? Jūsų juvelyriniai dirbiniai yra subtilūs ar stambūs? Paprasti ar įmantrūs? Gal Jūsų darbo aplinka ar laisvalaikio būdas reikalauja, kad žiedai būtų santūrūs ir patogūs, o gal net ypatingai tvirti ir be jokių įmantrių detalių? Turėkite šiuos atsakymus galvoje kai vyksite į parduotuvę ar pas juvelyrą. Jeigu pirksite ką nors panašaus, ką jau esate pamėgę, greičiausiai neprašausite.
 
Medžiagos ir gamybos technologijos – kokybės pagrindas
 
Ieškote patvarių žiedų? Rinkitės verčiau rankų darbo žiedus, nei masinės gamybos. Patyrusių meistrų rankomis gaminamų žiedų aukso tankis yra suspaudžiamas, dekoracijos gilesnės ir kruopščiau išbaigtos - taip dirbiniai tampa atsparesni aplinkos ir laiko poveikiui. Taip pat vestuviniams žiedams verčiau rinkitės kokybiškus tauriuosius metalus, tokius kaip paladis, auksas ar platina. Žiūrėkite, kad praba būtų ne žemesnė, nei 585° (14 kt). Tokie žiedai ateityje bus nesunkiai prižiūrimi, remontuojami bei didinami ar mažinami.
 
Jei ieškote išskirtinio dizaino, kreipkitės į profesionalius dizaino namus, PREMIÈRE -  vieni iš jų. Pastaruoju metu visa pasaulio juvelyrikos industrija juda link 3D modeliavimo, kuri leidžia sukurti nepakartojamą dizainą ir tobulai jį išdirbti. Jis taip pat suteikia galimybę klientui įsitraukti į kūrybos procesą, matyti galutinį vaizdą atitinkančią erdvinę vizualizaciją ar žiedo projekciją ant rankos. Modeliavimo programos leidžia gauti užtikrintumą, kad žiedas tiksliai taip ir atrodys – taip išvengsite praradimų, jei juvelyro gebėjimų nepakaks Jūsų norams išpildyti. O dažniausiai tai paaiškėja tik po avanso. Profesionalios vizualizacijos atrodo taip: 

prabangus ziedas su briliantais ir smaragdu 3d vizualizacija ir projekcija ant rankosprabangus vestuviniai ziedai su briliantais vizualizacija 3d ir projekcija ant rankosAuksinio žiedo su smaragdu ir briliantais bei vestuvinio žiedo su briliantais, inkrustuotais "Chanel Set" būdu 3D vizualizacijos ir projekcijos ant piršto

Atsakingai išsimatuokite pirštų dydžius
 
Dar prieš rinkimosi procesą apsispręskite, ant kurios rankos nešiosite vestuvinius žiedus, nes dažniausiai jų pirštai tarpusavyje skiriasi bent puse dydžio. Lietuvoje vis dar yra įprasta žiedus nešioti ant dešinės rankos pirštų. Tačiau Vakarų Europoje, Amerikoje, Kanadoje ir pan. pirmenybė yra teikiama kairei rankai. Ši tendencija stiprėja ir mūsų šalyje – taip patogiau, o ir jaunosios dažnai mėgsta komplektuoti vestuvinį žiedą su sužadėtuvių ant vieno kairės rankos piršto, kuris dar laikomas širdies, meilės pirštu.
 
Žiedas turi atitikti pirštą taip, kad būtų patogu nešioti – pakankamai prigludęs, kad nenukristų, ir pakankamai laisvas, kad nusiimtų per sąnarį. Piršto dydis kinta priklausomai nuo paros meto, ir metų laiko. Kad kuo tiksliau išmatuotumėte dydį, tai darykite vakare ir kai pirštai yra sušilę (šaltuoju metų laiku ir anksti ryte įprastai pirštai būna mažesnio dydžio). Dėl visa ko matuokite jį 2-4 kartus, kad būtumėt įsitikinę. Net jei po to Jūsų piršto dydis lieka tarpiniu tarp 2 dydžių, rinkitės didesnį. Nenaudokit piršto dydžiui nustatyti siūlų, juostelių ar popieriaus, nes šios medžiagos gali temptis, išsikraipyti ir dėl to netiksliai numatuoti dydį.
 
Rinkitės patogius žiedus
 
komforto zona ziedo viduje
Jei Jus domina platesni nei 4,5 mm žiedai ir (ar) Jūsų pirštai linkę tinti, būtinai rinkitės žiedus su komforto zona viduje (angl. “Comfort Fit”). Tai yra išlinkimas viduje (pigūs ir lengvi žiedai, kurie dažniausia būna masinės gamybos, jo neturi), kuris vestuvinių žiedų kainą ir svorį išaugina papildomai apie 10 proc. Tačiau komforto zonos dėka oda geriau kvėpuoja, žiedai mažiau alergizuoja ir lengviau prisitaiko prie piršto formos bei dydžio pokyčių.
 
Ypatingą dizainą rinkitės apgalvotai
 
Jei žiedus norite papuošti, kad ir kaip Jus vilios gausus spalvų ir formų asortimentas, nesirinkite sintetinių akmenų ar vidutinės kainos juvelyrinių akmenų, tokių kaip gintarai, topazai, kvarcai ir kiti. Tokie akmenys gali sukelti ateityje problemų – dažniausiai jie būna netaisyklingai briaunuojami, gana trapūs, sudėtingai inkrustuojami, laikui bėgant gali iškristi ar sutrupėti. Žiedų dekoravimui geriausiai rinkitės šiuos brangakmenius: safyras, rubinas, smaragdas, briliantas ar tanzanitas. Pastarieji dažniausiai būna taisyklingai briaunuojami, gerai laikosi inkrustuoti ir yra atsparesni mechaniniams pažeidimams. O visų akmenų tvirtumo nugalėtojas yra briliantas.
 
Taip pat nesižavėkite vestuvinių žiedų dažymu rodžiu (baltu ar juodu), jis yra naudojamas kaip trumpalaikė dekoracijos priemonė. Verčiau rinkitės natūralius ir ilgaamžius dekoravimo būdus, tokius kaip brangakmeniai ir (ar) aukso emalis. Taip pat galite rinktis įvairius žiedų paviršiaus apdirbimo metodus, tokius kaip: silpnas, vidutinis ar stiprus matas, šerkšno efektas ir pan.
 
vestuvinis ziedas dekoruotas briliantasaukso emaliu puostas vestuvinis ziedas
Vestuviniai žiedai, saugiai ir elegantiškai dekoruoti briliantais arba aukso emaliu, kuris nesibraižo ir neblunka, po nelaimių yra nesunkiai renovuojamas
 
ATMINTINĖ JAUNAVEDŽIAMS:
 
·      Nusistatykite biudžeto ribas;
·      Išsirinkite kokybiškus ir ilgaamžius vestuvinius žiedus, kurių pora svers bent 5 g ir bus mažiausiai 2,5 mm pločio;
·      Derinkite žiedus prie jau nešiojamos juvelyrikos ir gyvenimo būdo;
·     Jei norite neišlaidauti, taupykite tik dizaino paprastumo sąskaita, tačiau visada rinkitės gerą reputaciją turinčius juvelyrikos namus – svarbu ne tik įsigyti kokybiškus žiedus, bet ir gauti jų kokybės garantijas, ateities servisą;
·     Vestuviniams žiedams rinkitės vidutinės ir aukštesnės prabos tauriuosius metalus, tokius kaip paladis, auksas ar platina;
·     Jei norėsite platesnių nei 4,5 mm vestuvinių žiedų, verčiau ieškokite jų su komforto zona (angl. “Comfort Fit”);
·     Jei norite ypatingo dizaino, prieš įgyvendinant Jūsų idėja, pamatykite ją bent jau 3D vizualizacijoje;
·   Rinkitės kuo ilaamžiškesnius žiedų dekoravimo metodus, tokius kaip: blizgaus paviršiaus ir stipraus mato ar skirtingų aukso spalvų derininimas, dengimas aukso emaliu, inkrustavimas brangakmeniais.
 
O su manimi asmeniškai visada galite susitikti Vilniuje, Vilniaus g. 31, galėsiu ne tik supažindinti Jus su PREMIÈRE asortimentu, pritaikyti turimus dizainus Jūsų poreikiams, bet ir išvystyti originalius žiedus tik Jums. Skambinkite: +37061545919 arba rašykite: viktorija@premiere.lt
DOVANOJAME JUMS
-30 % NUOLAIDĄ
Prenumeruokite naujienlaiškį ir iškart gaukite 30 % nuolaidą mūsų prekėms. Pasiūlymas galioja perkant internete bei mūsų parduotuvėse, tik nenukainotoms prekėms.
Pasiūlymas negalioja prabangiems papuošalams, Celebration žiedams ir užsakomoms prekėms.
Prenumeruoti