Vestuvinių žiedų pasirinkimo gairės

Vestuvinių žiedų pasirinkimo gairės
Vestuvinių žiedų rinkimosi procesas dažnai yra ilgas ir sudėtingas. Jo metu reikia įvertinti ne tik biudžetą, mėgstamą kasdienį stilių, kokybės nuostatas. Ypač svarbu ir gyvenimo būdas, pvz.: ekstremalių sporto šakų mylėtojai gali ir neišsaugoti briliantais nusagstytų išskirtinių žiedų. Tarp įvairių jaunavedžių ir skirtingais gyvenimo tarpsniais šie aspektai kinta, todėl svarbu nusistatyti maksimaliai universalius žiedų lūkesčius, kad dirbiniai po kelių metų Jums neatsibostų ir / ar netaptų nepatogiais.

Egzistuoja keletas bendrų žiedų rinkimosi taisyklių:
  • Kokybiškų ir ilgaamžių vestuvinių žiedų pora sveria bent 5 g, abu yra mažiausiai 2 mm pločio. Rankų darbo žiedai yra patvaresni ir kokybiškesni, nei masinės gamybos žiedai, taip pat ir sunkesni, bent 6 g. Patyrusių meistrų rankomis gaminamų žiedų aukso tankis yra suspaudžiamas, dekoracijos gilesnės, tad dirbiniai tampa atsparesni aplinkos ir laiko poveikiui, yra labiau pritaikyti dydžio korekcijai ateityje.
  • Vestuviniams žiedams verčiau rinkitės kokybiškus tauriuosius metalus, tokius kaip sidabras, paladis, auksas ar platina. Žiedai, pagaminti iš šių medžiagų, yra nesunkiai prižiūrimi ir restauruojami, o prireikus juos galima ir suremontuoti ar pakeisti dydžius. Kai netauriųjų metalų žiedai to negali suteikti. 
  • Jei galite sau leisti aukštesnės kainos dirbinius, rinkitės kokybiškesnį 750 prabos auksą ar platiną. Tokios medžiagos žiedas yra ilgaamžiškesnis, sodrių spalvų ir žvilgesio. Tuomet žiedas bus brangesnis 30 proc. ir daugiau, bet brangiausiai juk kainuoja pigūs daiktai. Taip pat rinkitės geriau natūralius brangakmenius,  geriausia - briliantus, jie yra atspariausi mechaniniams pažeidimams. 
  • Platesni nei 3 mm jaunųjų žiedai būna patogesni, jei turi komforto zoną (angl. “Comfort Fit”). Tai yra išlinkimas viduje (pigūs ir lengvi žiedai, kurie dažniausia būna masinės gamybos, jo neturi), kuris vestuvinių žiedų kainą išaugina papildomai nuo 300 Lt. Tačiau jo dėka oda geriau kvėpuoja, dirbiniai nealergizuoja ir lengviau prisitaiko prie piršto formos bei dydžio pokyčių.
  • Vestuvinių žiedų dažymas rodžiu (baltu ar juodu) yra naudojamas kaip trumpalaikė dekoracijos priemonė. Vestuviniams žiedams verčiau rinkitės natūralius ir ilgaamžius dekoravimo būdus, tokius kaip brangakmeniai ir / ar aukso emails. Taip pat galite rinktis įvairius žiedų paviršiaus apdirbimo metodus, tokius kaip: silpnas, vidutinis ar stiprus matas, šerkšno efektas ir pan.
vestuviniai ziedai gidasJei pradžioje renkantės santūraus klasikinio dizaino žiedus, o vėliau norite pridėti individualumo - ne bėda. Aukštos kokybės žiedus vėliau galima pagražinti – papildomai inkrustuoti brangakmenius, išgraviruoti, pasitelkus įvairias technologijas pridėti nuotaikingų spalvų ar faktūrų. Juolab, kad paskutiniu metu ryškėja nauja tendencija - pirmieji vestuviniai žiedai būna pakeičiami tobulesniais jau kitų svarbių vestuvių sukaktuvių metu. Tuomet pirmi žiedai būna saugomi kaip simbolinis atminimas. Arba, jei antrieji žiedai būna prabangūs ir labiau tinka nešioti išskirtinių progų metu, tai įprastu laiku būna nešiojami pirmieji. Taip pasiekiamas komfortas ir išvengiami bereikalingi nuostoliai pažeidus išskirtinius šventinius žiedus.

Bėgant laikui visi vestuvių žiedai po truputį natūraliai dėvisi – braižosi paviršius, matas ima po truputį blizgėti, brangakmeniai mažiau žėrėti. Kasdien nešiojamus vestuvinius žiedus reikia prižiūrėti ir kas 3 – 5 m. profesionaliai atnaujinti juvelyrų dirbtuvėse. Geriausiai savo dirbinius pažįsta žiedus dariusieji juvelyrai, tad verčiau rinkitės ilgai dirbančius gamintojus, kurie yra įsitvirtinę rinkoje ir visada Jums padės bei prisiims atsakomybę už servisą. 
DOVANOJAME JUMS
-20 % NUOLAIDĄ
Prenumeruokite naujienlaiškį ir iškart gaukite 20 % nuolaidą mūsų prekėms. Pasiūlymas galioja perkant internete bei mūsų parduotuvėse, tik nenukainotoms prekėms.
Pasiūlymas negalioja prabangiems papuošalams, Celebration žiedams ir užsakomoms prekėms.
Prenumeruoti